INTER COUNTIES 2017

Online programmes can be accessed via the following links:

MINIS
UNDER 12
UNDER 14
JUNIORS
OPEN PL
OPEN CL

OPEN PREMIERSHIP A FINAL

1st Leicestershire 113
Jordan Peerless, Widukind Moormann, Craig O’Connor, Colin Verdelhan, Steven Hooker
trained by Fiona O’Connor
2nd Bedfordshire Yellow 101
3rd Royal Berkshire 98
4th Warwickshire 90.5
5th Hampshire 87
6th Shropshire South 85.5
7th Co Down Blue 74
8th South Staffordshire 64

B FINAL

1st Leicestershire Yellow 103
2nd Sussex 94
3rd Brecon Stars 90
4th Shropshire 83
5th Northumberland Red 78
6th West Glamorgan Red 74
7th Leicestershire Red 71
8th West Midlands 50

C FINAL

1st Mid Glamorgan Blue 96
2nd Hampshire South 93
3rd Yorkshire 93
4th County Armagh 90
5th Hereford & Worcester 76
6th Middlesex Red 71
7th Berkshire Green 70
8th Dorset 58

CHAMPIONSHIP A FINAL
1st South Kent 113
2nd Mid Cheshire 97
3rd Nottinghamshire 91
4th County Tyrone 88
5th Brecon Stripes 85
6th Hampshire North 84.5
7th West Glamorgan White
8th Brecon 76

B FINAL

1st Leicestershire Bue 92
2nd Powys 78
3rd West Sussex 76
4th Derbyshire 75
5th Kent 69
6th Denbighshire 64
7th West Kent 46

C FINAL

1ST Lancashire Silver 74
2nd Mid Glamorgan Stars 72
3rd Dorset Red 66
4th Northumberland Black 64
5th Central Warwickshire 54
6th Swansea 45

JUNIOR A FINAL

1st Monmouthshire White 125
Emma Lockyer, April Bailey, Will Walton, Charlie Yates, Ben Hopkins
2nd Northumberland Red 104
3rd Bedfordshire Yellow 97
4th Shropshire South 89
5th Mid Glamorgan Blue 88.5
6th Surrey 80.5
7th Mid Glamorgan Yellow 73
8th West Glamorgan Red 62

B FINAL
1st Central Warwickshire 88
2nd Co Tyrone 84
3rd Brecon Stars 82
4th Bedfordshire 79
5th Bedfordshire Blue 76
6th Northumberland Black 62
7th West Glamorgan Black 32

C FINAL

1st Dorset Red 93
2nd Mid Warwickshire 85
3rd Bedfordshire White 84
4th West Glamorgan White 78
5th Sussex 75
6th Denbighshire Dragons 71
7th Lancashire

Under 14 A Final

1st Hertfordshire 108
Sophie Grimshaw, Jaime Medcalf, Jaimsye Bailey, Morgan Ham, Chelsie Ledger
trained by Steve Garrett
2nd Central Warwickshire 103
3rd West Midlands 78
4th South Wiltshire 77
5th Dorset Red 72
6th West Glamorgan Red 63
7th Yorkshire 56

B FINAL

1ST Central Warwickshire 52
2nd Mid Warwickshire 52
3rd Lancashire 39
4th Central Warwickshire White 32

C FINAL

1st Brecon Stripes 53
2nd Northumberland 51
3rd Mid Glamorgan 49
4th Northamptonshire 15

 

Under 12 A FINAL
1st Monmouthshire White 102
Mackenzie Norton-Phibben, Jess Smith, Tillie Davies, Osian Williams, Sam Hopkins
trained by Iain Hopkins
2nd Central Warwickshire 101
3rd North Warwickshire 98
4th Mid Glamorgan Purple 74
5th South Wilts Wasps 73
6th Mid Glamorgan Blue 60
7th South Wilts All Blacks 50

B FINAL

1st Dorset Red 97
2nd Greater London North 86
3rd Buckinghamshire 81
4th West Midlands Black 70
5th Shropshire 60
6th Greater London South 60
7th Lancashire Tigers 50

C FINAL

1st Mid Glamorgan Yellow 83
2nd Mid Warwickshire 52
3rd Monmouthshire Stars 46
4th West Midlands White 44
5th Dorset White 39

MINIS FINAL

1st Dorset South Dazzlers 172
2nd Staffordshire 169
3rd Mid Lincolnshire 159
4th Derbyshire 157
5th West Midlands 69